Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Atak nożownika w Brzezinach. Nie żyje jedna osoba, policjant ranny (foto)

Policjanci zatrzymali 39-latka, który groził ochroniarzowi jednego ze sklepów, a następnie śmiertelnie ranił interweniującego świadka, który próbował go ująć. Podczas próby zatrzymania ranny został policjant.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 18.00 w centrum Brzezin w woj. łódzkim. Pomiędzy 39-latkiem a pracownikiem ochrony sklepu doszło do sprzeczki, po której napastnik uciekł. Ochroniarz powiadomił patrol o groźbach, wskazując mundurowym kierunek ucieczki klienta.

Uciekinier po drodze, najprawdopodobniej podczas próby ujęcia go, zadał 41-letniemu mężczyźnie cios nożem. Niestety, okazał się on śmiertelny.

Policjanci w czasie pościgu oddali strzały ostrzegawcze. Napastnik nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy i wbiegł do bramy jednej z kamienic. Tam w trakcie próby wytrącenia mu z ręki noża zranił policjanta. Wówczas padł strzał w nogę sprawcy . Zarówno policjantowi jak i agresorowi została udzielona pomoc medyczna.

Od podejrzewanego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. Na miejscu przez policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili oględziny, zabezpieczali ślady i monitoringi. Trwa ustalanie świadków zdarzenia. Śledztwo prowadzi Prokuratura.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone