Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Przerwał mszę i przy użyciu pistoletu groził księdzu pozbawieniem życia (foto)

38-latek wtargnął do kościoła przerywając mszę świętą, a następnie skierował przedmiot przypominający broń palną w kierunku księdza, grożąc duchownemu pozbawieniem życia. Sprawca po ucieczce został zatrzymany przez policjantów.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek w Dusznikach-Zdroju w woj. dolnośląskim. Podejrzany wszedł szybkim krokiem do kościoła i przerwał mszę świętą. Następnie idąc w kierunku ambony wyjął przedmiot przypominający broń palną i wycelował nim w księdza.

Kiedy głosiłem Słowo Boże, stanął w niewielkiej odległości, mierząc do mnie, wykrzykując słowa względem mojej wiary, przeładowując niejako ten pistolet. Wydawało mi się, że jest to atrapa, ale jednak po przeładowaniu stwierdziłem, że to nie są żarty – powiedział portalowi TVN24.pl ksiądz Zbigniew Wichrowicz, proboszcz, do którego mężczyzna celował.

Po wszystkim napastnik uciekł. Wkrótce jednak został zatrzymany przez policjantów. Podczas wykonywania przez nich czynności służbowych naruszył nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy, kopiąc go. Ponadto okazało się, że mężczyzna wcześniej dokonał zaboru pieniędzy w kwocie 3650 zł oraz przywłaszczenia karty bankomatowej na szkodę mieszkanki powiatu kłodzkiego.

Wczoraj na posiedzeniu aresztowym sąd zdecydował, że 38-latek najbliższe 3 miesiące spędzi za murami aresztu śledczego. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(fot. KPP w Kłodzku, źródło KPP Kłodzku)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone