Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Pod wpływem narkotyków uciekał przed policją. Moment wypadku zarejestrowała kamera (foto, wideo)

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED po pościgu zatrzymali 31-latka, który swoją ucieczkę zakończył na drzewie. Jak się okazało mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami i był pod wpływem narkotyków. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Policjanci podczas służby na terenie gminy Zgorzelec próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes. Ten jednak pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Kierujący po przejechaniu kilku kilometrów stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Chciał jeszcze uciekać pieszo, ale został zatrzymany. Na szczęście ani kierującemu, ani żadnemu z innych uczestników drogi nic się nie stało.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu lubuskiego posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Przeprowadzone w szpitalu badania wykazały, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

Teraz za popełnione przestępstwa nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo KPP w Zgorzelcu, źródło KPP w Zgorzelcu)

Komentarze wyłączone