Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Samochód z pięcioma młodymi osobami wpadł do rzeki (zdjęcia)

W nocy z soboty na niedzielę samochód osobowy wpadł do rzeki San w Sanoku. Autem podróżowało pięć młodych osób. W momencie przybycia na miejsce strażaków, dwie osoby znajdowały się na dachu tonącego pojazdu.

Około północy służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że samochód wpadł do Sanu. Jak się okazało, oplem podróżowało pięć młodych osób – trzy 19-latki i dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że grupa młodych osób paliła ognisko nad brzegiem rzeki San. W pewnym momencie uczestnicy spotkania wsiedli do samochodu, by się ogrzać. Gdy jedna z osób znajdujących się w pojeździe włączyła silnik, kobieta, która siedziała na miejscu kierowcy, prawdopodobnie nacisnęła pedał sprzęgła. Wtedy samochód stoczył się do rzeki. 

Trzem nastolatkom o własnych siłach udało się wydostać na brzeg, zaś dwóch mężczyzn czekało na pomoc, na dachu tonącego auta. Strażacy ewakuowali ich za pomocą lin i kapoków. Na szczęście nikt nie wymagał pomocy lekarskiej.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości tych osób. Mężczyźni w wieku 20 i 21 lat byli trzeźwi, natomiast 19-latki były nietrzeźwe. U kobiety siedzącej na miejscu kierowcy, badanie wykazało blisko promil alkoholu. Natomiast u dwóch pozostałych 19-latek, badanie wykazało, że miały blisko półtora i 2 promile alkoholu w organizmie. 

Wstępnie czynności prowadzone są pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia zostaną wyjaśnione w toku prowadzonego postępowania.  

Zatopiony samochód, który znajdował się ok. 10 metrów od brzegu, został wyciągnięty z rzeki przez grupę wodno-nurkową z Jasła i Przemyśla.

(fot. KW PSP w Sanoku, źródło Policja Podkarpacka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone