Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

15-latek strzelał z wiatrówki w okna domów sąsiadów (foto)

Policjanci ustalili sprawcę, który z wiatrówki strzelał w okna domów jednorodzinnych. Okazał się nim 15-latek mieszkający w pobliżu. W wyniku działań nastolatka uszkodzone zostały szyby w dwóch nowo wybudowanych domach. Straty oszacowano na ok. 10 tys. złotych.

6 maja na komisariat w Zielonkach w woj. małopolskim zgłosił się pokrzywdzony mężczyzna, zawiadamiając o tym, że boi się wejść na teren swoich posesji, bo w poprzednie dni strzelano tam w okna jego dwóch nowo wybudowanych domów z przedmiotu przypominającego broń palną, w wyniku czego uszkodzone zostały szyby w czterech oknach dachowych.

Zgłaszający dodał, że sprawcą najprawdopodobniej jest mieszkaniec jednego z pobliskich domów, bo był widziany przez inne osoby, kiedy strzelał z balkonu w kierunku jego budynków.

Policjanci udali się na miejsce, gdzie potwierdzili, że uszkodzenia rzeczywiście mogły powstać od strzałów. Na szczęście w czasie ostrzałów nikt tam nie przebywał. Pokrzywdzony straty wycenił na kwotę ponad 10 tysięcy złotych.

Mundurowi zapukali do drzwi sprawcy, jednak początkowo nikt nie otwierał. Wszystko wskazywało na to, że strzelaninę urządził sobie mieszkający tam 15-latek. Kiedy już policjanci dostali się do środka przeszukali jego dom i znaleźli dwie wiatrówki.

Nieletniego doprowadzili do komisariatu, gdzie w obecności swojego opiekuna prawnego usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego tj. zniszczenia mienia w postaci 4 okien dachowych poprzez oddawanie strzałów z przedmiotu przypominającego broń, w wyniku czego doszło do rozbicia szyb, powodując tym straty w wysokości ponad 10 tysięcy złotych.

15-latek przyznał się do popełnienia czynu dodając, że nie miał świadomości wyrządzenia takich szkód wiatrówką. Za popełnienie czynu karalnego nieletni odpowie przed sądem rodzinnym, który zdecyduje o zastosowaniu wobec niego odpowiednich środków wychowawczych lub poprawczych.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małoposla)

Komentarze wyłączone