Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Kompletnie pijani rodzice opiekowali się niemowlęciem. Dziecko trafiło do szpitala

Kompletnie pijani rodzice opiekowali się niespełna sześciomiesięcznym dzieckiem. Jak się okazało, w domu dochodziło też do przemocy fizycznej. 36-letni mężczyzna w ciągu niespełna miesiąca, trzykrotnie pobił swoją partnerkę.

11 maja około godz. 16:30, pod numer alarmowy policji z Chrzanowa zadzwoniła kobieta, która przestawiła się jako matka 13-letniego chłopca, którego ojciec zamknął w mieszkaniu i nie chciał wypuścić. W toku dalszej rozmowy ze zgłaszającą dyżurny ustalił, że w mieszkaniu oprócz kobiety, jej agresywnego partnera oraz 13 –latka jest także ich wspólne sześciomiesięczne dziecko.

Policjanci po przyjeździe pod wskazany adres, wezwali na miejsce straż pożarną, ponieważ pomimo kilkukrotnego pukania, drzwi mieszkania pozostawały nadal zamknięte. Po przyjeździe straży, 36-latek otworzył drzwi. W środku policjanci zastali wszystkie osoby podane w zgłoszeniu interwencji.

Od 36-letniego mężczyzny oraz 36-letniej kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu, w związku z powyższym sprawdzono ich stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał 3,5 promila, a kobieta 2,2 promila w wydychanym powietrzu.

Kobieta miała na ciele liczne zasinienia, które najprawdopodobniej powstały na skutek znęcania się nad nią przez partnera. Na miejsce interwencji została wezwana również załoga pogotowia ratunkowego, która zabrała 6-miesięcznego chłopca do szpitala, celem przeprowadzenia badań. Po konsultacji z Sędzią Sądu Rejonowego w Chrzanowie 13-latek został przekazany po opiekę swojej matce, natomiast półroczny chłopczyk pod opiekę swojego wujka.

Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych chrzanowskiej komendy, gdzie również  trafiła do wytrzeźwienia jego partnerka. Kiedy oboje już wytrzeźwieją usłyszą zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyzna usłyszy także zarzuty kilkukrotnego pobicia partnerki – co miało miejsce w poprzednim miesiącu.

(fot. Policja, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone