Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

„Łowił” pieniądze z kościelnych skarbonek

Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież pieniędzy z kościelnych skarbonek, w jednej z parafii w powiecie szamotulskim. Mężczyzna przy pomocy kawałka wędki „wyłowił” około 800 zł.

Ksiądz jednej z wronieckich parafii zauważył, iż od dłuższego czasu, w kościele giną pieniądze ze skarbonek. Łączne straty oszacowane zostały na około 800 zł. O pomoc w ustaleniu sprawcy kradzieży poprosił znanego mu policjanta z Pniew, który zainteresował się sprawą w czasie wolnym od służby.

Początkowo podejrzenia padały na kilka osób, ale po przeanalizowaniu zapisów z monitoringu przez księży, krąg podejrzanych znacznie się zawęził. Mając podejrzenia, dotyczące tego kiedy złodziej może pojawić się w kościele, w minioną niedzielę, około godziny 21.30, zarówno ksiądz, jak i policjant czekali już w okolicy, aby sprawca kradzieży nie zdołał uciec.

Gdy tylko zauważyli, że nieznajomy wszedł do kościoła przez okno i próbował ukraść pieniądze, na miejsce wezwano policjanta z Wronek będącego w służbie. Funkcjonariusze weszli do kościoła, gdzie po sprawdzeniu wnętrza znaleźli ukrywającego się, leżącego na ziemi pomiędzy ławkami mężczyznę.

Po wylegitymowaniu go okazało się, iż był to 33-letni mieszkaniec Wronek. Okazało się, iż mężczyzna nie zostawiał po sobie wielu śladów, gdyż pieniądze ze skarbonek „wyławiał” przy pomocy kawałka wędki.

Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany, a sprzęt, którym się posługiwał został zabezpieczony. Usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

(fot. pixabay, źródło KPP Szamotuły)

Komentarze wyłączone