Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Kierowca forda zignorował opuszczone zapory i czerwone światło. Moment wypadku zarejestrowała kamera (wideo)

Skrajaną nieodpowiedzialnością wykazał się 29-letni kierowca forda, który mimo opuszczonych zapór i czerwonego światła wjechał na przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg. Moment wypadku zarejestrowała kamera.

Do zdarzenia doszło 11 maja na przejeździe kolejowym w Radziwiłłowie Mazowieckim. Na nagraniu udostępnionym przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA, widać jak kierujący fordem zbliżając się do przejazdu kolejowego, ignoruje czerwone światło i zamknięte rogatki, a następnie slalomem omija zapory, po czym wjeżdża na tory wprost przed nadjeżdżający pociąg osobowy.

W wyniku zderzenia auto zostało zepchnięte na chodnik, a oderwane elementy pojazdu uszkodziły inny samochód. 29-latek kierujący fordem trafił do szpitala. Zarówno maszynista jak i 29-latek byli trzeźwi.

Nikt z pasażerów pociągu relacji Warszawa Główna- Łódź Fabryczna nie został ranny. Zdarzenie spowodowało utrudnienia dla wielu podróżnych na linii Warszawa – Łódź.

– Widoczne na nagraniu lekkomyślne zachowanie jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń na torach. 99% wypadków wynika z nieodpowiedzialności kierowców. Trzeba pamiętać, że czerwone światło absolutnie zakazuje wjazdu na skrzyżowanie z torami. Zbliżając się do przejazdu należy zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie zbliża się pociąg – komentują PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

(fot. wideo PKP Polskie Linie Kolejowe SA, Policja Mazowiecka)

5 komentarzy

  1. Kara bezwzględnego więzienia byłaby adekwatna.

  2. Powinien zginąć. Takie osobniki powinny być eliminowane ze społeczeństwa.

  3. Niech jeszcze zapłaci koszty uszkodzonych elementów oraz pociągu…

  4. Cymbał miesiąca