Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Ukradł telefon i groził sprzedawcy użyciem broni. Krzyczał ”nie goń mnie, mam glocka” (zdjęcia)

Policjanci z Warszawy zatrzymali 20-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna wszedł do sklepu, a następnie ukradł telefon. Uciekając, zagroził sprzedawcy użyciem broni, krzyczał: ”nie goń mnie, mam glocka”.

Kilka tygodni temu wieczorem do jednego z warszawskich sklepów z telefonami wszedł mężczyzna, był zainteresowany kupnem jednego z aparatów. Kiedy miało już dojść do płatności, klient wyrwał telefon i zaczął uciekać. Sprzedawca próbował interweniować, wtedy sprawca wyjął przedmiot przypominający broń i groził jego użyciem, krzyczał w kierunku ekspedienta: ”nie goń mnie, mam glocka!”

W trakcie czynności operacyjnych policjanci wytypowali prawdopodobnego sprawcę kradzieży rozbójniczej. Kilka dni temu 20-latek został zatrzymany. W czasie interwencji kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli broń gazową, którą posłużył się w momencie przestępstwa, a także odzyskali skradziony telefon. Mężczyzna posiadał w domu również łupy z kradzieży dokonanej wcześniej w drogerii.

W sprawie śledczy zgromadzili szeroki materiał dowodowy. Został on przedłożony w prokuraturze. Tam też doprowadzony przez policjantów zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Odpowie również za kradzież sklepową. W sądzie zdecydowano o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

(fot. KRP VII)

Komentarze wyłączone