Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Zaatakował kulą ortopedyczną swoją żonę. Świadkowie odciągnęli oprawcę od kobiety (foto)

Chorzowscy policjanci zatrzymali 64-letniego mężczyznę, który na ulicy zaatakował kulą ortopedyczną swoją żonę. Kobieta trafiła do szpitala, a mężczyzna do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

11 maja około godz. 20:50 dyżurny chorzowskiej komendy został powiadomiony, że na jednej z ulic mężczyzna bije kulą ortopedyczną kobietę.

Gdy mundurowi dotarli pod wskazane miejsce, był już tam obecny zespół ratowników medycznych, który udzielał pomocy pokrzywdzonej, która następnie została przewieziona do szpitala. Jak ustalili policjanci, w trakcie libacji alkoholowej 64-letni mieszkaniec miasta zaczął znieważać swoją żonę, a następnie grozić jej, że ją zabije.

Kobieta postanowiła opuścić mieszkanie, jednakże mężczyzna wybiegł za nią z kulą ortopedyczną i uderzył ją kilkukrotnie w głowę. Na szczęście dzięki reakcji świadków, którzy odciągnęli oprawcę nie doszło do tragedii.

65-letnia kobieta trafiła do szpitala, a mężczyzna do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

(fot. KMP Chorzów, źródło KMP Chorzów)

Komentarze wyłączone