Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Tragiczny finał poszukiwań wędkarza. Zwłoki mężczyzny zleziono w jego łodzi (zdjęcia)

Tragicznie zakończyły się poszukiwania wędkarza, który zaginął na jeziorze Śmiardówka w woj. wielkopolskim. Ciało mężczyzny znaleziono w jego własnej łodzi. Okoliczności zdarzenia ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

W niedzielę po godz. 17 służby otrzymały zgłoszenie o zaginięciu wędkarza na akwenie jeziora Śmiardówka, położonym na w gminie Zakrzewo w woj. wielkopolskim. Jak wynikało z uzyskanych informacji, mężczyzna wypłynął łodzią na zbiornik, aby łowić ryby.

– Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały niezwłocznie zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Złotowa wraz z grupą operacyjną komendanta powiatowego, specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego z KP PSP Piła oraz najbliższe jednostki ochotniczych straży pożarnych. Na miejscu akcji działania prowadzono równolegle od strony linii brzegowej, gdzie patrole piesze dokonywały sprawdzania linii brzegowej oraz od strony akwenu, gdzie do poszukiwań wykorzystywana była łódź ratownicza – przekazał st. kpt. Krzysztof Olczak z PSP w Złotowie.

Poszukiwanego mężczyznę odnaleziono w jego własnej łodzi, był nieprzytomny. Po ewakuacji poszkodowanego na pokład łodzi ratowniczej rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową, którą kontynuowano na brzegu, do czasu dojazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Niestety, pomimo intensywnych działań ratowniczych nie udało się przywrócić poszkodowanemu podstawowych czynności życiowych.

Okoliczności i przyczyny zdarzenia, w ramach prowadzonego dochodzenia ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

(fot. PSP Złotów)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone