Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Wjechał na torowisko, wprost przed nadjeżdżający tramwaj. Kierowca toyoty zginął na miejscu (zdjęcia)

Na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi doszło do zderzenia samochodu osobowego z tramwajem. Kierujący toyotą w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Do wypadku doszło 18 maja 2021 roku około godziny 18.00 na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 68-letni kierujący toyotą jadąc ulicą Piotrkowską, wjechał na pas do lewoskrętu, na którym stał volkswagen passat oczekujący na zielone światło. Tuż przy volkswagenie 68-latek skręcił nagle w lewą stronę i wjechał na torowisko, wprost pod nadjeżdżający tramwaj linii 5 kierowany przez 34-latka.

W wyniku odniesionych obrażeń 68-letni mężczyzna kierujący toyotą zmarł na miejscu. Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków.

Ruch na skrzyżowaniu był utrudniony przez kilka godzin, więc funkcjonariusze zorganizowali objazd. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają funkcjonariusze z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

(fot. KWP w Łodzi, źródło KWP w Łodzi)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone