Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Zwłoki matki i córki w mieszkaniu w Częstochowie

W jednym z mieszkań w Częstochowie w woj. śląskim ujawnione zostały zwłoki matki i córki. Kobiety prawdopodobnie nie żyły od kilkunastu dni. Okoliczności tragedii bada prokuratura.

W poniedziałek 17 maja policjanci z Częstochowy otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców jednego z bloków przy ul. Limanowskiego w Częstochowie, którzy od dłuższego czasu nie widzieli dwóch sąsiadek. Na miejsce skierowano patrol policji oraz straż pożarną.

Po wyważeniu drzwi do mieszkania, ujawniono w nim zwłoki 72-letniej matki oraz jej 53-letniej córki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do śmierci kobiet mogło dojść nawet kilkanaście dni wcześniej. Na ciałach denatek nie znaleziono żadnych obrażeń świadczących o udziale osób trzecich.

Zwłoki obu kobiet zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji. Niewykluczone, że matka i córka zatruły się alkoholem niewiadomego pochodzenia.

– Prokurator zlecił badania histopatologiczne mające ustalić bezpośrednią przyczynę zgonów – poinformował prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

W sprawie trwa śledztwo, które ma na celu wyjaśnić okoliczności zdarzenia. 

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone