Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

„Z zimną krwią zamordował kobietę”. Podejrzany o zabójstwo byłej żony ukrywał się w piwnicy (foto)

Policjanci z Lubina na Dolnym Śląsku zatrzymali podejrzanego o zabójstwo swojej byłej żony. 48-latek ukrywał się w piwnicy jednego z budynków mieszkalnych. Mężczyzna przyznał się do winy, grozi mu dożywocie.

Do tragedii doszło doszło w środę 19 maja w jednym z bloków przy ulicy Odrodzenia w Lubinie w woj. dolnośląskim. 48-letnia kobieta została zaatakowana przed drzwiami swojego mieszkania. Sprawca zadał jej ciosy nożem i uciekł z miejsca zdarzenia. Ciężko rannej kobiecie pomocy próbowali udzielić sąsiedzi. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, jednak mimo reanimacji 48-latka zmarła.

W piątek rano policja zatrzymała jej byłego męża.

– Zabójca został zatrzymany w jednej z piwnic w Lubinie. W wyniku pracy mundurowi ustalili również miejsce, gdzie mężczyzna porzucił swoją odzież oraz nóż, którym zaatakował ofiarę. Z zebranego w tej sprawie materiału dowodowego wynika, że sprawca z zimna krwią zamordował kobietę, kiedy ta wychodziła z mieszkania. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzutu – przekazał aspirant Krzysztof Pawlik zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie

48-latek trafił do tymczasowego aresztu. Za zabójstwo grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności.

(fot. KPP Lubin, źródło KPP Lubin)

Komentarze wyłączone