Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Karetką na sygnałach uciekał przed policją. 20-latek został obezwładniony

Sopoccy policjanci, po pościgu udaremnili jazdę 20-letniemu kierowcy karetki, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przez policjantami z włączonymi sygnałami uprzywilejowania.

Wczoraj przed północą sopoccy policjanci drogówki podczas kontroli ruchu w rejonie Alei Niepodległości i ul. Haffnera w Sopocie zauważyli przejeżdżającą obok nich karetkę, co do której mieli informacje, iż może poruszać się nią kierowca bez uprawnień. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za pojazdem, a następnie dali kierującemu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania.

Siedzący za kierownicą karetki mężczyzna nie zatrzymał się, tylko przyspieszył, włączył sygnały uprzywilejowane i zaczął uciekać ulicami Gdyni, nie stosując się przy tym do sygnalizacji świetlnej. W trakcie ucieczki młody kierowca nadal nie reagował na wydawane przez policjantów sygnały do zatrzymania. Na ul. Śląskiej funkcjonariusze zajechali drogę kierującemu karetką i obezwładnili 20-letniego kierowcę.

W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach policjanci potwierdzili, że kierujący karetką 20-letni mieszkaniec Sopotu nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ubrany w strój ratownika medycznego młody kierowca tłumaczył policjantom, że nie zatrzymał się, bo jedna z dwóch pasażerek pojazdu źle się poczuła i wiózł ją do szpitala. Rozmawiając z tą pasażerką policjanci ustalili, że nic jej nie jest i nie potrzebuje ona pomocy medycznej. W trakcie kontroli mundurowi ustalili też, że pojazd jest własnością 20-latka.

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydania sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania to przestępstwo zagrożone karą do nawet 5 lat pozbawienia wolności. 20-latek odpowie także za jazdę bez uprawnień do kierowania, bezprawne użycie sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

(fot. info112.pl, źródło KPP w Sopocie)

Komentarze wyłączone