Piątek, 28 stycznia 202228/01/2022

Przez nieporozumienie na drodze „usiłował zabić człowieka śrubokrętem”

Policjanci zatrzymali 42-latka, który „usiłował zabić człowieka atakując go śrubokrętem”. Powodem wybuchu agresji miało być nieporozumienie na drodze. Poszkodowany mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Mundurowi z Wrocławia otrzymali zgłoszenie dotyczące ataku niebezpiecznym narzędziem mężczyzny, który wymagał pilnej opieki medycznej. Na miejscu policjanci zastali świadka zdarzenia oraz rannego mężczyznę. Funkcjonariusze wraz z osobami postronnymi udzielili leżącemu na chodniku pokrzywdzonego pierwszej pomocy i monitorowali jego czynności życiowe do momentu przejęcia przez strażaków, a następnie zespół ratownictwa medycznego. Ranny z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Jak ustalili stróże prawa, powodem całego zajścia miało być nieporozumienie zaistniałe na drodze pomiędzy dwoma mężczyznami. Funkcjonariusze przystąpili do sprawdzenia najbliższej okolicy i po chwili znaleźli pojazd należący do poszukiwanego mężczyzny. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania właściciela auta, lecz z relacji sąsiadów wynikało, że kilka minut przed przybyciem mundurowych, wyszedł z domu.

Chwilę po tym zatrzymali 42-latka, który przyznał się do zaatakowania pokrzywdzonego. Niebezpieczne narzędzie, czyli śrubokręt, pozostawił w swoim mieszkaniu. Sprawca ataku decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Ponieważ z ustaleń i zebranego materiału dowodowego wynika, że mężczyzna prawdopodobnie działał z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia 33-latka, dlatego też za kratkami może spędzić wiele lat.

(fot. info112.pl, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone