Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Zwłoki 18-latki w mieszkaniu w Rzeszowie. 19-latek usłyszał zarzut zabójstwa (foto)

Zwłoki 18-letniej kobiety zostały znalezione w jednym z mieszkań przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie. O zabójstwo podejrzany jest 19-latek, z którym nastolatka mieszkała. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

W minioną sobotę około godz. 12.30, dyżurny rzeszowskiej komendy został zawiadomiony, że w jednym z mieszkań przy ul. Kwiatkowskiego, ujawniono ciało młodej kobiety, które znalazł właściciel wynajmowanego przez nią mieszkania. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie i ustali, że jest to 18-letnia mieszkanka województwa śląskiego. Lekarz pogotowia stwierdził jej zgon.

Jak ustalili policjanci, właściciel mieszkania wcześniej spotkał się z wynajmującym je 19-latkiem, w sprawie zaległego czynszu. W celu uregulowania należności razem pojechali do jednej z rzeszowskich galerii, gdzie miała przebywać współwynajmującą mieszkanie 18-latka. Tam mężczyzna przekazał klucze właścicielowi i uciekł. Ten wrócił do mieszkania i w środku znalazł ciało dziewczyny. 

Policjanci ustalili rysopis podejrzewanego i rozpoczęli jego poszukiwania. Po dwóch godzinach, 19-letni mieszkaniec województwa śląskiego został zatrzymany.

W tym czasie w mieszkaniu, pod nadzorem prokuratora pracowała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza.

– Na jej ciele odkryliśmy kilkanaście ran kłutych zadanych ostrym narzędziem. Prawdopodobnym motywem mogła być rzekoma zdrada – powiedział Wojciech Przybyło, prokurator rejonowy dla miasta Rzeszów.

Na miejscu przeprowadzono oględziny i zabezpieczono ślady niezbędne do ustalenia szczegółowego przebiegu i okoliczności zdarzenia. Decyzją prokuratora ciało kobiety zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

W niedzielę prokurator po przesłuchani 19-latka w charakterze podejrzanego przestawił mu zarzut zabójstwa. W poniedziałek, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

(fot. KMP Rzeszów, źródło KMP Rzeszów)

Komentarze wyłączone