Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Pijani rodzice mieli pod opieką sześcioro dzieci. Matka nie potrafiła wskazać ich wieku (foto)

Policjanci zatrzymali 35-latka oraz 40-letnią kobietę, którzy pijani zajmowali się sześciorgiem dzieci. Matka malców nie potrafiła wskazać w jakim są wieku, a same dzieci były zaniedbane.

Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy Stegna w woj. pomorskim, po tym jak otrzymali zgłoszenie od pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, że sześcioro dzieci w wieku od 3 do 9 lat znajduje się pod opieką pijanych rodziców.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze przed budynkiem zauważyli pijaną kobietę, a w mieszkaniu zastali sześcioro dzieci, które przebywały w nim bez opieki. Policjanci zatrzymali nietrzeźwą matkę, która miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 40-latka nie była w stanie zająć się dziećmi, nie potrafiła wskazać ich wieku, nie wiedziała też gdzie są ich ubrania. Dzieci były zaniedbane. 

Podczas policyjnej interwencji do mieszkania wszedł mąż kobiety. Pijany 35-latek zaskoczony widokiem policjantów wszczął awanturę, był agresywny i wulgarny. Mężczyzna również został zatrzymany.

Policjanci zaopiekowali się dziećmi i przekazali je w bezpieczne miejsce.
Małżeństwo po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty bezpośredniego narażenie swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Za to przestępstwo może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone