Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Ugodził brata nożem, bo przestawił mu kwiatki (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego brata. Mężczyzna w trakcie rodzinnej awantury chwycił za nóż i zadał nim ciosy w klatkę piersiową.

W miniony poniedziałek, do otwockiego szpitala zgłosił się pacjent z raną kłutą w klatce piersiowej. Lekarz o zdarzeniu poinformował policję.

Funkcjonariusze w rozmowie z matką poszkodowanego ustalili, że między jej synami doszło do awantury i rękoczynów. W pewnym momencie jeden z nich poszedł do kuchni, wziął nóż i zaatakował nim brata.

– Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. Zastali tam leżącego na łóżku 33-latka i zauważyli leżący na stole, pobrudzony krwią nóż. Mężczyzna przyznał mundurowym, że brat zdenerwował się na niego, bo bez jego zgody przestawił kwiaty ogrodowe i wszczął awanturę, w trakcie której doszło pomiędzy nimi do rękoczynów. On następnie poszedł do kuchni, wziął nóż i zadał nim dwa ciosy w klatkę piersiową brata. Wówczas mundurowi zatrzymali 33-latka i doprowadzili do komendy – przekazała sierż. sztab. Paulina Harabin oficer prasowy KPPolicji w Otwocku.

Śledczy po zgromadzeniu materiału dowodowego, doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa brata. Sąd Rejonowy w Otwocku zastosował wobec 33-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.  

(fot. KPP w Otwocku, źródło KPP w Otwocku)

Komentarze wyłączone