Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Usiłował uprowadzić 7-latka z placu zabaw (foto)

65-latek usiłował siłą wyciągnąć 7-letniego chłopca z placu zabaw w Libiążu w woj. dolnośląskim. Mężczyzna został ujęty i przekazany organom ścigania przez ojca jednej z dziewczynek.

Mieszkaniec Libiąża zadzwonił na policję z informacją, że ujął mężczyznę, który siłą próbował wyciągnąć siedmiolatka z placu zabaw. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci.

Mundurowi ustalili, że chwilę wcześniej, 65-letni mężczyzna pojawił się na placu zabaw, wykrzykiwał  do dzieci, raz że je „kocha” a po chwili, że „nienawidzi”. W pewnym momencie chwycił siedmioletniego chłopca i siłą próbował zaciągnąć go za pobliski blok. Obserwujące całą sytuację rówieśniczki chłopca natychmiast ruszyły mu z pomocą. Wspólnymi siłami, dzieciom udało się wyswobodzić chłopca. 

Jedna z dziewczynek natychmiast o sytuacji opowiedziała swojemu ojcu, który ruszył w kierunku placu zabaw i ujął przebywającego tam jeszcze 65-latka, a następnie zatelefonował pod  numer alarmowy.

Mężczyzna który zaczepiał dzieci był nietrzeźwy. Noc spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie na następny dzień zatrzymanemu zarzutu usiłowania uprowadzenia małoletniego.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustali także, że przed tym jak mężczyzna próbował uprowadzić chłopca, na tym samym placu zabaw,  miało dojść do podobnej sytuacji. Małoletnia dziewczynka miała być ciągnięta i szarpana przez tego mężczyznę  – jak wynikało z relacji małoletnich świadków. 

(fot. wideo Policja Małopolska, źródło Policja Młopolska)

Komentarze wyłączone