Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Wstrząsające ustalenia śledczych w sprawie zabójstwa 18-latki

Prokuratura ujawniła szokujące okoliczności zabójstwa 18-letniej Magdaleny M., do którego doszło 24 maja w okolicach Sulikowa w woj. zachodniopomorskim. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca najpierw zaproponował jej pomoc, po czym wywiózł kobietę do lasu i udusił, a następnie ukrył jej ciało. 28-latek przyznał się do zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

W miniony poniedziałek, 24 maja policja została zawiadomiona przez ojca Magdaleny M., iż jego córka wyjechała na skuterze na zakupy i nie wróciła do domu. Od tego czasu nie było z nią żadnego kontaktu.

Na podstawie analizy nagrań z monitoringu i danych logowania telefonu, policja wytypowała jako sprawcę 28-letniego Dawida J.

– Ustalono, że pokrzywdzona na parkingu sklepowym miała problem z uruchomieniem skutera. Sprawca miał zaoferować jej pomoc, z której skorzystała wsiadając do jego samochodu. Dawid J. zawiózł ofiarę do lasu, gdzie dokonał jej zabójstwa poprzez uduszenie, a następnie ukrył jej ciało pod korzeniami przewróconego drzewa – przekazał zastępca prokuratora generalnego Krzysztof Sierak.

28-letniemu Dawidowi J. postawiono zarzut zabójstwa. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, odmawiając jednak podania szczegółów dokonanego zabójstwa oraz jego motywów.

W poniedziałek odbyła się konferencja z udziałem Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro i Zastępcy Prokuratora Generalnego Krzysztofa Sieraka dotycząca śledztwa przeciwko podejrzanemu o zabójstwo 18-letniej Magdaleny M., a także projektu zaostrzenia przepisów karnych.

Prokurator Generalny zapowiedział zainicjowanie zmian w kodeksie karnym, które pozwolą na stosowanie surowych kar, eliminujących ze społeczeństwa sprawców zdemoralizowanych.

Jest kategoria sprawców tak zdemoralizowanych, że jedynym skutecznym narzędziem ochrony społeczeństwa przed nimi jest ich długotrwała izolacja – wskazał Prokurator Generalny.

Musimy wybierać jako państwo, komu dajemy szanse. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że te szanse powinniśmy dać 11-letniemu Sebastianowi i 18-letniej dziewczynie, a nie ludziom, którzy wykazują inklinację do popełniania najcięższych zbrodni i gotowość powrotu do przestępstwa – dodał Ziobro.

(fot. Policja, źródło Prokuratura Krajowa)

Komentarze wyłączone