Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Zwłoki 18-latki w lesie. Została najprawdopodobniej zamordowana

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 18-latki z miejscowości Świniec w woj. zachodniopomorskim. W miniony poniedziałek dziewczyna pojechała po zakupy i ślad po niej zaginął. W niedzielę jej zwłoki zostały znaleziono w lesie.

18-letnia Magdalena zaginęła w poniedziałek 24 maja. Kobieta pojechała skuterem po zakupy z miejscowości Świniec do Sulikowa i nie skontaktowała się z rodziną. Koło sklepu znaleziono jej porzucony jednoślad. Przez kilka dni przeszukiwano okoliczne pola i tereny leśne pomiędzy Świńcem a Sulikowem.

W niedzielę ok. godziny 16 ciało nastolatki zostało znalezione w lesie koło Kamienia Pomorskiego nieopodal miejsca, gdzie jej telefon ostatni raz się logował.

Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM, wynika, że dziewczyna najprawdopodobniej została zgwałcona i zamordowana. Do sprawy policja zatrzymała 29-letniego mężczyznę, z którym nastolatka była widziana po raz ostatni.

Policja nie podaje na razie żadnych szczegółowych informacji dotyczących tego zdarzenia.

Do sprawy odniósł się Zbigniew Ziobro:

– Głęboko współczuję Rodzinie zamordowanej nastolatki. Niech ta tragedia poruszy sumienia przeciwników zaostrzenia kar. Kary muszą być surowe, a nie tylko nieuchronne. Tylko długa izolacja w więzieniu chroni przed psychopatycznymi kryminalistami – napisał Zbigniew Ziobro.

Okoliczności tej tragedii są szczegółowo ustalane pod nadzorem prokuratora.

(fot. Policja)

2 komentarze

  1. Dokładnie kary powinny być adekwatne do czynu surowe i długoterminowe.W zakładach karnych nie powinno być telewizorów i innych udogodnień bo kryminaliści wracają bo tam z przyzwyczajenia, wygody i psychotyzmu.
    Jestem za zaostrzeniem kar definitywnie

  2. No to zrób coś z tym człowieku! Nie jesteś prokuratorem gen. od wczoraj tylko już trochę tam siedzisz i bierzesz kasę. Zamiast ciągle paplać jęzorem zrób coś aby kary były surowsze.