Niedziela, 16 stycznia 202216/01/2022

Pijany motorowerzysta zderzył się z równiarką. Interweniował śmigłowiec LPR (zdjęcia)

W miejscowości Ogorzeliny w woj. pomorskim doszło do zderzenia motoroweru z równiarką. Jak się okazało kierowca jednośladu był pijany. Mężczyzna trafił śmigłowcem LPR do szpitala.

W miniony wtorek po godzinie 9.00 w miejscowości Ogorzeliny doszło do zderzenia motoroweru z równiarką. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja, a także śmigłowiec LPR.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący motorowerem 31-letni mieszkaniec gminy Chojnice poruszając się drogą dla rowerów stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przednią część równiarki.

Badanie alko-testem przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że motorowerzysta miał ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 31-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR. Prowadzący równiarkę, 67-letni mieszkaniec gminy Chojnice był trzeźwy.

Sprawą zajmą się śledczy, którzy ustalają kto był sprawcą tego zdarzenia. 31-latek na pewno odpowie za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

(fot. KPP Chojnice, źródło KPP Chojnice)

Komentarze wyłączone