Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Zamordował konkubinę siekierą. Ciało kobiety znalazł jej ojciec (foto, wideo)

48-latek, który pozbawił życia swoją konkubinę usłyszał zarzut zabójstwa i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W środę 2 czerwca br. około 9:45 policjanci z Makowa Podhalańskiego otrzymali zgłoszenie o znalezieniu w miejscowości Juszczyn zwłok  49-letniej kobiety. Ciało kobiety znalazł w domu jej ojciec, natomiast sąsiedzi zadzwonili na numer alarmowy i powiadomili o zabójstwie.

Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny pod nadzorem prokuratora, w trakcie których zabezpieczono siekierę, która była narzędziem zbrodni. Zwłoki kobiety zostały skierowane do Zakładu Medycyny Sądowej.

Równolegle do czynności na miejscu zabójstwa policjanci szukali sprawcy- konkubenta denatki. Już pół godziny później, w miejscowości Białka funkcjonariusze zatrzymali 48-latka, podejrzewanego o pozbawienie jej życia. Mężczyzna był nietrzeźwy i został osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych suskiej komendy do dyspozycji prokuratury.

Po wytrzeźwieniu sprawca usłyszał zarzut zabójstwa, za co może mu grozić kara dożywotniego więzienia a Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone