Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Dwa poważne zdarzenia nad wodą. 34-latek skoczył na główkę, 24-latek uległ wypadkowi na motorówce (zdjęcia)

Do dwóch poważnych wypadków doszło nad Jeziorem Zegrzyńskim w woj. mazowieckim. W niedzielę 34-latek skoczył do wody na główkę i doznał poważnego urazu, zaś w sobotę 24-letni mężczyzna uległ wypadkowi pływając szybką łodzią motorową.

Dzisiaj około godz. 17:50 ratownicy z legionowskiego WOPR-u otrzymali wezwanie na plażę w Nieporęcie. Jak się okazało 34-letni mężczyzna skoczył na główkę z molo i nie był w stanie powrócić na brzeg. Z wody podjął go kolega.

– Po przybyciu na miejsce ratownicy stwierdzili u poszkodowanego brak czucia w kończynach górnych i dolnych. Z podejrzeniem urazu kręgosłupa mężczyzna został przetransportowany do Bazy LWOPR, a stamtąd podjęty przez śmigłowiec LPR i odwieziony do szpitala – przekazało legionowskie WOPR.

Niestety, to nie jedyny groźny wypadek na zalewie w ciągu ostatniej doby. W sobotę 24-latek uległ wypadkowi na łodzi motorowej.

– Po dotarciu na miejsce ratownicy LWOPR i załoga Karetki Wodnej stwierdzili całkowite uszkodzenie jednostki i poważny stan poszkodowanego. Mężczyzna przy znacznej prędkości uderzył o niezidentyfikowany obiekt znajdujący się pod wodą. Ponieważ u poszkodowanego stwierdzono podejrzenie urazu kręgosłupa i uraz głowy, zadysponowano śmigłowiec LPR i pilny transport do szpitala – Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Komentarze wyłączone