Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

2-latka zatrzaśnięta w aucie. Policjanci wybili szybę

Policjanci i strażacy z Orzysza w woj. warmińsko-mazurskim pomogli matce uwolnić jej 2-letnie dziecko z samochodu po tym, jak kobieta zatrzasnęła kluczyki w aucie.

W piątek 4 czerwca po godz. 12:00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o 2-letnim dziecku zamkniętym w samochodzie. Z informacji wynikało, że matka przez przypadek zatrzasnęła kluczyli w aucie, gdzie zostawiła też swój telefon i dokumenty. Zdarzenie to miało miejsce w Orzyszu. Z uwagi na wysoką temperaturę, w trosce o zdrowie i życie dziecka, interwencja ta wymagała natychmiastowej reakcji.

Niezwłocznie na miejsce przyjechali policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu oraz strażacy. W stojącym na parkingu samochodzie marki Ford, na tylnym siedzeniu w foteliku spało 2-letnie dziecko. Samochód szybko się nagrzewał z uwagi na wysoką temperaturę powietrza.

Policjanci i strażacy zdecydowali o wybiciu szyby od strony kierowcy. Użyli do tego policyjnej pałki służbowej. Szyba została wybita, a dziecko całe i zdrowe przekazane zostało matce. Kobieta podziękowała funkcjonariuszom służb ratunkowych za szybką i skuteczną pomoc. Mieszkanka Warszawy dodała, że sprzątała samochód i przez przypadek zatrzasnęła kluczyki w aucie, w którym spało jej dziecko.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone