Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Bez prawa jazdy ciągnął lawetę z osobówką, w której siedziało 3 dzieci (zdjęcia)

Na drodze krajowej 94 w Zgłobicach w woj. małopolskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, który ciągnął za sobą lawetę z osobówką, w której podróżowało troje dzieci. Kierowca dzień wcześniej stracił swoje prawo jazdy.

W piątek 4 czerwca policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy kontrolowali ruch na drodze krajowej 94 w Zgłobicach. Po godzinie 10, w kierunku Tarnowa jechał czarny passat z lawetą. Na przyczepie-lawecie zapięty był niesprawny, srebrny ford.

Kierowca zestawu pojazdów został zatrzymany do kontroli, gdyż mundurowi zauważyli, że w niesprawnym fordzie na lawecie – siedzą cztery osoby, w tym troje dzieci w wieku od 6 do12 lat.

Na dodatek ciężar przyczepy oraz przewożonego pojazdu przekroczył dopuszczalną masę całkowitą uciągu haka holowniczego, a kierowca passata, dzień wcześniej, stracił prawo jazdy, w związku z przekroczeniem prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Skończył się również 24-godzinny okres umożliwiający dojechanie do miejsca zamieszkania.

Policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę i sporządzili wniosek o ukaranie do tarnowskiego sądu.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone