Piątek, 18 czerwca 202118/06/2021

Najlepsze maszynki barberskie – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Małymi krokami zbliża się lato. Promienie słońca już coraz śmielej wyglądają zza chmur. Wiosna to doskonały czas do zmian. Nie trzeba wiele! Warto zacząć od zmiany fryzury. Ten niepozorny krok może nieść za sobą wiele dobrego.

Małymi krokami zbliża się lato. Promienie słońca już coraz śmielej wyglądają zza chmur. Wiosna to doskonały czas do zmian. Nie trzeba wiele! Warto zacząć od zmiany fryzury. Ten niepozorny krok może nieść za sobą wiele dobrego. Nie tylko zmieni Twój wizerunek, ale także może poprawić samopoczucie. Upały nie sprzyjają długim włosom. W sezonie, w którym temperatura na zewnątrz (i często wewnątrz, w domu, w pracy) jest wysoka, warto zadbać o wygodną fryzurę. Jednak jeśli nie masz czasu na czekanie w kolejce do fryzjera, mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie! Strzyżenie włosów możesz wykonać w domu sam lub z pomocą drugiej osoby. Wystarczy, że zaopatrzysz się w profesjonalną maszynkę do strzyżenia.

Jak wybrać najlepszą?

Zastanawiasz się, jaka maszynka do strzyżenia będzie najlepsza do używania w domowych warunkach? Tak naprawdę każda maszynka, której używają fryzjerzy nada się również do samodzielnego strzyżenia. Na rynku sprzętów fryzjerskich i barberskich istnieje wiele firm produkujących maszynki do strzyżenia najwyższej jakości. Profesjonalne maszynki barberskie (możesz takie zobaczyć na stronie https://barbermania.pl) używane w salonach fryzjerskich mają bardzo wytrzymałe silniki, dzięki czemu dają gwarancję niezawodności i długiego czasu pracy. Wybierając dobry sprzęt masz pewność, że będzie to inwestycja na lata, która posłuży Ci przez długi czas. Dlatego warto zainwestować w profesjonalną maszynkę do strzyżenia włosów.

Cechy dobrych maszynek barberskich

W profesjonalnym salonie fryzjerskim czy barberskim pracuje się na wielu maszynkach do strzyżenia. Tobie wystarczy jedna. Jak ją wybrać?

  • Najlepiej, by maszynka, której zamierzasz używać w domu, miała jak najwięcej opcji strzyżenia. Dzięki temu z łatwością przytniesz włosy każdej długości. Warto postawić na urządzenie, które ma kilka wymiennych nakładek o różnej długości cięcia, dzięki czemu poradzi sobie z każdą fryzurą.
  • Wybierając maszynkę do strzyżenia zastanów się, czy ma mieć ona akumulator czy przewód zasilający. Jeśli często podróżujesz, warto postawić na maszynkę akumulatorową. Nie trzeba szukać wtedy kontaktu w celu podłączenia jej do prądu. Raz naładowana wystarczy na kilkadziesiąt godzin pracy i jest bardzo poręczna – nie obciąży dodatkowo bagażu i nie zajmie dużo miejsca. W dodatku brak kabla w maszynce akumulatorowej znacznie podnosi komfort strzyżenia – przewód nie plącze się i nie ogranicza ruchów. Jeśli wybierasz maszynkę akumulatorową – zwróć uwagę na przewidywany czas pracy na w pełni naładowanej baterii.
  • Waga maszynki również nie jest bez znaczenia. Im lżejsza maszynka, tym mniej obciążysz dłonie i nadgarstki podczas strzyżenia. Tym samym zwiększysz wygodę pracy, a także efekty będą lepsze.
  • Szerokość ostrza to kolejna ważna cecha, na którą powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze swojej maszynki do strzyżenia. Tutaj wiele zależy od indywidualnych preferencji. Wybierz, co będzie wygodniejsze dla Ciebie. Maszynka z szerokim ostrzem ostrzyże włosy szybciej, jednak ta z węższą powierzchnią cięcia będzie dokładniejsza i łatwiej dotrzesz nią w najtrudniej dostępne miejsca, na przykład za uszami.
  • Jeśli maszynka ma także funkcję trymera, to doskonale! Dzięki temu nie tylko ostrzyżesz włosy na głowie, ale także przytniesz brodę, tak by nadać jej odpowiedniego kształtu.

Jak dbać o maszynkę do strzyżenia

Kupując maszynkę do strzyżenia zwróć też uwagę na to, czy ma w zestawie oliwkę i szczoteczkę do czyszczenia. Im bardziej dbasz o maszynkę, tym dłużej Ci posłuży – podobnie jak z samochodem czy z każdym innym urządzeniem. Jeśli do maszynki nie dołączono narzędzi i produktów do konserwacji, warto dokupić je osobno i pamiętać o regularnym czyszczeniu maszynki barberskiej po każdym strzyżeniu, aby uniknąć gromadzenia się zanieczyszczeń, które niekorzystnie wpływają na pracę urządzenia i pogarsza efekty.

Maszynki barberskie – podusumowanie

Jeśli decydujesz się na zakup maszynki barberskiej, wiedz, że nie musisz wydawać na nią fortuny. Najważniejsze są parametry, o których przeczytałeś powyżej. Profesjonalne maszynki do strzyżenia są dostępne w różnych przedziałach cenowych na https://barbermania.pl, tak by każdy mógł znaleźć odpowiedni sprzęt dla siebie. Wybierz swoją maszynkę i ciesz się idealnie ostrzyżonymi włosami na co dzień, bez konieczności wizyty u fryzjera!