Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Śmiertelny wypadek na autostradzie A4. Nie żyje 28-latek (zdjęcia)

Na gliwickim odcinku autostrady A4 doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów. Ciężarowy renault z naczepą najechał na tył poprzedzającej go osobówki, a ta uderzyła w inną ciężarówkę. Niestety, młody kierowca osobowego volkswagena zmarł w szpitalu. Policja zatrzymała podejrzanego o spowodowanie wypadku obywatela Ukrainy.

W poniedziałek, 7 czerwca po godzinie 16.00 policjanci z komisariatu autostradowego zatrzymali 50-letniego obywatela Ukrainy kierującego samochodem ciężarowym marki Renault z naczepą. Mężczyzna w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych najechał na samochód osobowy marki Volkswagen Golf.

Siła uderzenia przemieściła osobówkę, która uderzyła w poprzedzający ją samochód ciężarowy marki DAF. Kierujący golfem 28-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego i jego pasażerka, 29-letnia obywatelka Ukrainy, doznali obrażeń ciała.

Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który przetransportował rannego do jednego ze śląskich szpitali. Ruch w kierunku Wrocławia został wstrzymany na czas prowadzonych czynności śledczych oraz usuwania samochodów.

Niestety, lekarzom nie udało się uratować życia 28-letniego kierowcy volkswagena. Sprawę tragicznego wypadku prowadzi Komenda Miejska Policji w Gliwicach.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone