Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

O krok od tragedii na przejściu (wideo)

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło na przejściu dla pieszych w Rędzinach na Śląsku. Dziecko na hulajnodze o mały włos nie zostało potrącone przez samochód osobowy. Wideo trafiło do sieci.

Do zdarzenia doszło 6 czerwca na ul. Wolności, w okolicy Urzędu Gminy w Rędzinach na Śląsku.

Na filmie widać jak do przejścia dla pieszych zbliża się grupa osób. Samochody zwalniają, aby umożliwić im przejście na drugą stronę. Wtedy piesi wchodzą na pasy, wśród nich jest też dziecko na hulajnodze, które wjeżdża na przejście.

Po chwili auto jadące z dużą prędkością wyprzedza sznur pojazdów tuż przed przejściem i wjeżdża na pasy o mały włos nie doprowadzając do potrącenia dziecka na hulajnodze.

Chłopiec wytrącony z toru jazdy zbiega z przejścia, a hulajnoga przewraca się. Kierowca zaś odjeżdża.


(fot. Piotr Radoliński/UG Rędziny)

ZOBACZ TAKŻE

4 komentarze

  1. niejestemcebulakiem

    o krok? ja tam raczej widziałem o włos. prawo jazdy do zabrania, mama na kurs edukujący, jak nauczyć dziecko bezpiecznie przechodzić przez przejście, bo taki frywolny przejazd na hulajnodze bez oczajki czy jest bezpiecznie to też zło, nawet na przejściu, nawet jak auta stoją, trezba zachować ostrożność, bo właśnie tacy bandyci jeżdżą po drogach. ścigać kierowcę, na pewno na przybliżeniu da odycztać się blachy, a jeśli nie, to skrzyżowanie dalej jest pewnie kolejna kamera

  2. dziecko przechodziło prawidłowo to ten pajac w samochodzie wyprzedzał na przejściu takich rzeczy się nie da przewidzieć

  3. rozumiem i zgadzam się – nie można przejeżdżać hulajnogą przez przejście dla pieszych. Rozumiem też, że trzeba być zawsze ostrożnym i mieć oczy dookoła głowy, kiedy się przechodzi przez przejście, ale bądźmy szczerzy – szansa że ktoś w ten sposób zjedzie na przeciwległy pas ruchu – jest wręcz nieprawdopodobna!!! Niemniej się zdarzyła, nikt na szczęście nie ucierpiał, a ja już nanoszę poprawkę na drogowe przyzwyczajenia swoje i swoich dzieci.

  4. Tylko nie piszcie: „Prawko do zabrania”, bo to żadna kara.
    Bandyta powinien być odizolowany (bezwzględnie, nie w zawiasach) na taki okres, by miał szansę dogłębnie przemyśleć, jak wielki ból sprawiłby rodzinie tego dzieciaka… A że troglodyta wolno myśli, to sądzę, że krócej niż w 6 mies. nie ogranie… Zabranie prawka i konfiskata narzędzia przestępstwa to powinny być tylko dodatki do kary..