Piątek, 03 grudnia 202103/12/2021

Na oczach policjantów sprzedał narkotyki (foto)

Policjanci z komisariatu na wrocławskim Ołbinie zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o handel narkotykami. 22-latek wpadł na gorącym uczynku podczas sprzedaży narkotyków swojemu stałemu klientowi. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Mundurowi z Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin patrolując pobliski Parku Staszica, zauważyli znanego im już 22-latka, który w podejrzany sposób nerwowo rozglądał się dookoła, a następnie schował się za drzewo. W bardzo wyraźny sposób sprawiał wrażenie osoby czekającej na kogoś.

Po chwili podjechał samochód osobowy, do którego natychmiast wsiadł 22-latek. Czujni policjanci zauważyli, jak przekazuje on kierowcy auta woreczek, który od razu został przez niego schowany.

Mężczyźni zostali chwilę później zatrzymani, a przy 21-letnim kierowcy Citroena, ujawniono woreczek foliowy, który otrzymał od 22-latka. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że nie pierwszy raz wrocławianie, wymienili się substancjami zabronionymi. Jak wykazał tester, było to kilka porcji marihuany.

Każdy z mężczyzn odpowie teraz przed sądem za naruszenie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Za posiadanie substancji zabronionych, może zostać orzeczona kara w postaci nawet 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast w przypadku udzielenia innej osobie tego środka odurzającego i to w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, można trafić za więzienne kraty na okres nawet 10 lat.

(fot. Policja Wrocławska, źródło Policja Wrocławska)

Komentarze wyłączone