Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Martwy płód w oczyszczalni ścieków. Trwają poszukiwania matki

Policjanci poszukują matki płodu znalezionego w sobotę na terenie oczyszczalni ścieków w Ząbkowicach Śląskich. Śledczy apelują o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu tożsamości kobiety.

W sobotę, 12 czerwca około godziny 19:30 na terenie oczyszczalni ścieków w Ząbkowicach Śląskich w pomieszczeniu na ścieki zwanym kratownicą pracownik oczyszczalni w trakcie pracy zauważył ludzki płód. Na miejscu wykonano czynności pod nadzorem prokuratora.

Wiek oraz płeć płodu zostanie ustalona po sekcji zwłok. Nie wiadomo jeszcze jaka jest przyczyna zgonu dziecka i czy do śmierci doprowadziło naturalne poronienie, nieszczęśliwy wypadek czy celowe działanie.

W zakładzie, w którym odnaleziono martwy płód tym oczyszcza się ścieki z miejscowości Ząbkowice Śląskie, Tarnów, Bobolice, Jaworek, Grochowiska, oraz Pawłowice.

Policja apeluje o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu tożsamości matki oraz o zgłaszanie się osób, które ostatnim czasie zauważyły kobietę będącą wcześniej w ciąży, a która obecnie nie ma dziecka.

Każdy, kto ma podejrzenia dotyczące tożsamości matki, proszony jest o jak najszybsze skontaktowanie się z organami ścigania. Policjanci gwarantują anonimowości.

Wszelkie informacje należy kierować pod nr. tel. 478756200, 478756222 lub dzwoniąc na numer 112, a także osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich przy ulicy Niepodległości 10.

(fot. pixabay.com, źródło KPP Ząbkowice Śląskie)

Komentarze wyłączone