Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

2-miesięczna dziewczynka w oknie życia w Koszalinie

W poniedziałek w oknie życia przy Domu Samotnej Matki w Koszalinie w woj. zachodniopomorskim rozległ się alarm. Siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej odnalazły dwumiesięczną dziewczynkę.

Jak przekazała siostra Barbara Wilkowska, kierownik Domu Samotnej Matki „Dar Życia” w Koszalinie, odnaleziona dziewczynka ma około dwóch miesięcy. Jak dodała, niemowlę jest zadbane i zdrowe.

Na miejsce jak zawsze w takich sytuacjach zostały wezwane służby.

Odnalezione w poniedziałek niemowlę to trzecie dziecko pozostawione w koszalińskim oknie życia, które funkcjonuje od 2009 roku. W 2016 roku pozostawiono tam chłopca, a w 2018 r. dziewczynkę. Oboje trafili do adopcji.

Okno to bezpieczne miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko. Okno otwiera się od zewnątrz, jest w nim zamontowane ogrzewanie i wentylacja. Po otwarciu włącza się alarm, który wzywa opiekujące się oknem osoby – najczęściej są to zakonnice. Potem niezwłocznie uruchamiane są procedury medyczno-administracyjne, to znaczy powiadomione zostają pogotowie ratunkowe i sąd rodzinny.

(fot. Caritas)

Komentarze wyłączone