Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Matka z 12-letnim synem wybrała się na kajaki i opadła z sił

Policjanci ruszyli na pomoc kobiecie, wybrała się na kajaki z 12-letnim synem i opadła z sił. Zdezorientowana rodzina nie znała okolicy i nie mogła skontaktować się z organizatorem wyprawy.

W sobotę 12 czerwca)do dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich w woj. lubuskim dotarła informacja o kobiecie, która ze swoim 12-letnim synem wybrała się na kajaki i opadła z sił. Oboje byli nie tylko zmęczeni, ale również zdezorientowali ponieważ nie znali okolicy, a zbliżał się wieczór. Rodzina nie mogła się skontaktować z organizatorem wyprawy, dlatego kobieta poprosiła o pomoc policjantów.

Dyżurny, który skontaktował się telefonicznie z rodziną zlokalizował miejsce, w którym mama i jej syn się znajdowali. Kiedy było już wiadomo, że oboje są bezpieczni udało się również nawiązać kontakt z organizatorem.

Cale zdarzenie skończyło się na strachu i zmęczeniu.

– Pamiętajmy jednak, aby wybierając się na kajak, czy jakiś inny sprzęt pływający zapoznać się dokładnie z trasą i dostosować ją do swoich możliwości. Zasada taka powinna być przestrzegana zarówno w sytuacji kiedy wypoczywamy zarówno nad jeziorem i rzeką – apelują policjanci.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone