Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Znęcał się nad niepełnosprawną matką

Sosnowieccy policjanci zatrzymali 50-latka, który znęcał się nad swoją 78-letnią, niepełnosprawną matką. Dramat wyszedł na jaw, kiedy krewna kobiety powiadomiła o sprawie policjantów.

Do komisariatu policji w Sosnowcu zgłosiła się zaniepokojona kobieta, która oświadczyła, że od opiekunki pomagającej w opiece nad jej 78-letnią, niepełnosprawną krewną, otrzymała zdjęcie, na którym na ciele podopiecznej widoczne są ślady urazów – prawdopodobnie pobicia. Zgłaszająca oświadczyła też, że w mieszkaniu krewnej nikt nie otwiera drzwi.

Dyżurna komisariatu natychmiast wysłała na miejsce patrol prewencji, a dzielnicowy szybko nawiązał kontakt telefoniczny z sąsiadkami 78-latki. Od nich również usłyszał, że nikt kobiety już od jakiegoś czasu nie widział. Mundurowi zastali jednak w mieszkaniu 50-letniego mężczyznę – syna 78-latki oraz ją samą.

Kobieta, z uwagi na posiadane schorzenia, nie była w pełni komunikatywna, była za to wyraźnie osłabiona, a na jej ciele widoczne były ślady prawdopodobnie po pobiciu. Policjanci zatrzymali 50-latka.

Pokrzywdzona trafiła do szpitala, gdzie okazało się, że ma poważne urazy twarzy oraz złamaną rękę. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego 50-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad matką oraz uszkodzenia jej ciała.

78-latka, która z uwagi na posiadane schorzenia nie jest zdolna do samodzielnej egzystencji, nie będzie musiała wracać do domu. Zostanie umieszczona w profesjonalnej placówce opiekuńczej.

Oprawca został przez prokuratora objęty zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone