Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Prace w ogródku zakończone ewakuacją mieszkańców. Usuwanie niewybuchów trwało dwa dni (foto)

Podczas prac w ogrodzie właścicielka posesji w gminie Pokrzywnica w powiecie pułtuskim natrafiła na niewybuchy z czasów wojny. Jak się okazało po przyjeździe saperów, pod ziemią było blisko 200 niebezpiecznych przedmiotów.

W miniony poniedziałek na terenie powiatu pułtuskiego w gminie Pokrzywnica w woj. mazowieckim, na prywatnej posesji, właścicielka w trakcie prac w ogrodzie znalazła kilka sztuk niewybuchów. Jak się później okazało, była to tylko niewielka część tego, co znajdowało się jeszcze w ziemi.

Wezwani na miejsce saperzy odkryli arsenał liczący 189 moździerzowych granatów i dwa pociski artyleryjskie z okresu II Wojny Światowej. Niebezpieczne znalezisko znajdowało się około 10 metrów od domu.

Groźne niewybuchy zabezpieczali policjanci z pułtuskiej komendy i Posterunku Policji w Pokrzywnicy. Z uwagi na ilość ujawnionej amunicji, ewakuowano mieszkańców miejscowości i zamknięto pobliski odciek drogi.

Cała operacja oczyszczania terenu trwała dwa dni. Na miejsce przybył patrol rozminowania. Odnalezionymi pociskami zajęli się wojskowi saperzy z Nowego Dworu Mazowieckiego.

(fot. Policja Pułtusk, źródło Policja Pułtusk)

Komentarze wyłączone