Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Położył portfel na dachu auta i odjechał. 6 tysięcy fruwało po jezdni (wideo)

O niezwykłym szczęściu i spotkaniu na swojej drodze wielu uczciwych ludzi może mówić pewien mieszkaniec Susza. Mężczyzna przez chwilę nieuwagi zgubił na jednej z ulic w mieście 6000 zł. Dzięki zaangażowaniu wielu osób cała gotówka wróciła do właściciela.

Czasami chwila nieuwagi może być bardzo kosztowna. Przekonał się o tym pewien mieszkaniec Susza (pow. iławski), który tylko na chwilę położył swój portfel nad dachu auta. Kilka chwil później policjanci z Susza zostali poinformowani o znalezieniu pieniędzy.

Wezwani w tej sprawie policjanci ustalili przebieg wydarzeń. Z relacji świadków wynikało, że mieszkaniec Susza wsiadając do samochodu położył swój portfel na dachu pojazdu, zajął się czymś innym i po chwili zapomniał co zrobił z portfelem, wsiadł do auta i ruszył.

Kiedy jechał ulicą z dachu samochodu spadł portfel, a z niego wypadły banknoty. Świadkowie tego zdarzenia zatrzymali swoje auta i wspólnie pozbierali pieniądze oraz portfel z dokumentami. Pomógł im w tym pracownik Zakładu Usług Komunalnych w Suszu, który zebrane banknoty przekazał policjantom. A wszystko to zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu.

Mężczyzna może mówić o ogromnym szczęściu. Dzięki uczciwości i życzliwości osób, które za nim jechały odzyskał wszystkie utracone pieniądze.


(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone