Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Wypadek awionetki na Pomorzu (zdjęcia)

Na cywilnym lotnisku w miejscowości Kościeleczki na Pomorzu doszło do groźnie wyglądającego wypadku awionetki. Na szczęście pilotowi i jego pasażerce nic się nie stało. Przyczyny wypadku będzie wyjaśniać Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

W czwartek około godziny 18.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie, że na lotnisku cywilnym w miejscowości Kościeleczki doszło do wypadku awionetki. Natychmiast na miejsce zdarzenia dyżurny wysłał policjantów ruchu drogowego.

Na szczęście pilot samolotu i podróżująca z nim pasażerka nie odnieśli żadnych obrażeń. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że po zakończeniu lotu turystycznego, 46-letni mężczyzna sterujący dwuosobowym samolotem AT3, chciał wylądować na lotnisku w Kościeleczkach. Po zetknięciu się podwozia z ziemią, urwało się przednie koło lądującej maszyny i awionetka przodem uderzyła w podłoże.

Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości pilota, które wykazało, że był trzeźwy. Mundurowi ponad 3 godziny pracowali na miejscu wypadku. Funkcjonariusze przesłuchali świadków, sporządzili oględziny, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i sporządził dokumentację fotograficzną.

O zdarzeniu została powiadomiona Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która, na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, będzie wyjaśniać przyczyny tego wypadku.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone