Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Zmarł jeden z mężczyzn ciężko rannych w wypadku pod Radomskiem (zdjęcia)

Nie żyje jeden z mężczyzn, ciężko rannych w wypadku pod Radomskiem. Ofiarą jest 37-letni obywatel Ukrainy. Do zdarzenia doszło dzisiaj rano na drodze wojewódzkiej nr 784 w miejscowości Wygoda. Dziewięć innych osób trafiło do szpitala.

W sobotę po godzinie 6 rano na drodze wojewódzkiej nr 784, na trasie pomiędzy Radomskiem i miejscowością Gidle, kompletnie pijana 36-letnia kierująca samochodem osobowym marki Nissan, zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z busem marki Volkswagen, którym podróżowało 9 mężczyzn, w tym siedmiu obywateli Ukrainy.

Siła zderzenia była tak duża, że oba pojazdy wpadły do rowów po przeciwnych stronach jezdni.

Na skutek wypadku rannych zostało 10 osób, w tym trzy ciężko. Wszyscy uczestnicy zdarzenia trafili do szpitala.

Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR.

Niestety, jak poinformowała policja, jednej z rannych osób nie udało się uratować. Ofiarą jest 37-letni obywatel Ukrainy, który podróżował volkswagenem. Mężczyzna zmarł podczas operacji.

Do szpitala trafiła także kierująca nissanem 36-letnia mieszkanka powiatu radomszczańskiego. Badanie jej trzeźwości wykazało 4 promile alkoholu w organizmie.

36-latka po udzieleniu jej pomocy medycznej trafiła do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje zostanie jej przedstawiony zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Grozi za to do 12 lat więzienia.

Podróżujący volkswagenem mężczyźni w wieku od 39 do 54 lat oraz dwóch Polaków w wieku 39 i 40 lat to pracownicy firmy budowlanej. Tego dnia mieli wykonywać usługę na terenie Radomska.

(fot. KPP Radomsko, źródło Policja Radomsko)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone