Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Tragedia w wykopie. Ziemia przysypała dwóch mężczyzn, jeden nie żyje (zdjęcia)

Do tragicznego zdarzenia doszło w trakcie prac ziemnych miejscowości Glinka w woj. Śląskim. W wykopie przysypani ziemią zostali dwaj mężczyźni. Niestety, jednego z nich nie udało się uratować.

W poniedziałek godz. 13.55 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zasypanych osobach w wykopie w miejscowości Glinka, w gminie Ujsoły.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano policję, zespół ratownictwa medycznego oraz straż pożarną, w tym także Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Komendy Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Jak się okazało, jedna osoba znajdowała się w osuwisku zasypana do połowy ciała, natomiast druga, z którą nie było kontaktu znajdowała się pod ziemią, na głębokości ok. 7 metrów.

– Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyciągnięciu jednej osoby poszkodowanej z osuwiska i przekazaniu jej Zespołowi Ratownictwa Medycznego, zabezpieczeniu wykopu za pomocą drewnianych podestów utworzonych z dostępnego na miejscu zdarzenia drewna oraz z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, wykonaniu dostępu do osoby przysypanej za pomocą sił własnych rąk przez ratowników zabezpieczonych w uprzęże, linki ratownicze oraz niezbędny sprzęt burzący – przekazał rzecznik PSP w Żywcu.

O godzinie 19.30 strażacy wydobyli drugiego poszkodowanego i przekazali lekarzowi, który stwierdził zgon mężczyzny.

Okoliczności tej tragedii są ustalane pod nadzorem prokuratora.

(fot. PSP Żywiec)

Komentarze wyłączone