Niedziela, 26 września 202126/09/2021

Wsadził kotkę do foliowego worka i wrzucił przy drodze (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który umieścił kotkę w foliowym worku, związanym drutem, a następnie wyrzucił przy drodze. Dzięki odpowiedniej reakcji przejeżdżającej kobiety zwierzę udało się uratować.

W poniedziałek, 26 lipca, około godziny 7 rano na trasie pomiędzy miejscowościami Rudna oraz Stare w woj. wielkopolskim przejeżdżająca kobieta zauważyła jak nieznany mężczyzna gwałtownie odjeżdża z miejsca, gdzie został pozostawiony na jezdni, szczelnie zawinięty drutem worek foliowy. W jego środku znajdował się przerażony kot.

Kobieta, która była świadkiem zdarzenia dokładnie zapamiętała wygląd mężczyzny oraz pojazd, którym się poruszał. Funkcjonariusze tego samego dnia ustalili personalia mężczyzny, który poruszał się pojazdem oraz dokonali jego zatrzymania. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec gminy Wysoka.

Wyrzucone zwierzę zostało przebadane przez lekarza weterynarii, który potwierdził, że jego życiu i zdrowiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Kot szczęśliwie wrócił do swojego właściciela.

Dzisiaj 62-letniemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut znęcania się nad zwierzęciem, a prokurator Prokuratury Rejonowej w Chodzieży zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego w wysokości 10 tysięcy złotych. Za przestępstwo znęcania się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Piła, źródło KPP Piła)

Jeden komentarz

  1. Do jakiego właściciela wrócił? Chyba do kobiety, która ją uratowała.