Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

80-latek zamknięty w nagrzanym aucie. Był cały spocony i ciężko oddychał (foto)

Strażnicy miejscy z Krakowa uratowali 80-latka z nagrzanego samochodu. Mężczyzna ciężko oddychał i nie było z nim logicznego kontaktu. Senior trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, a następnie został przewieziony do szpitala.

Wczoraj ok. 16.30 do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie, że przy skrzyżowaniu ul. Oboźnej i Wrocławskiej w Krakowie od jakiegoś czasu w zamkniętym aucie siedzi starszy mężczyzna i może potrzebować pomocy.

Kilka minut później na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej.

Jak się okazało wskazany samochód stał w słońcu, miał zasunięte szyby, a w środku znajdował się cały spocony, ok. 80-letni mężczyzna.

– Po otwarciu drzwi, aż buchnęło gorącem. Gdy tylko zorientowaliśmy się, że staruszek ciężko oddycha i nie ma z nim logicznego kontaktu, natychmiast wynieśliśmy go na rękach z auta i przenieśliśmy w zacienione miejsce – opisują strażnicy miejscy.

Świadkowie zdarzenia widząc, co się dzieje zorganizowali z okolicznego sklepu wodę, którą natychmiast podali mężczyźnie.

– Do momentu przyjazdu wezwanych na miejsce ratowników cały czas nawiązywaliśmy z nim kontakt słowny, aby nie zasnął. Ostatecznie załoga ratownictwa medycznego zabrała go do szpitala – przekazali funkcjonariusze.

(fot. SM Kraków)

Komentarze wyłączone