Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Wypadek autokaru z dziećmi pod Kutnem. 17 osób trafiło do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Niedrzew Drugi, pod Kutnem autobus wiozący 43 osoby uderzył w samochód ciężarowy. 17 osób trafiło do szpitali, w tym 12 dzieci.

Autobusem podróżowały dzieci wracające z obozu harcerskiego z miejscowości Wałcz do miejsca zamieszkania w okolice Piaseczna. Z niewyjaśnionych przyczyn kierujący autobusem marki Setra, 64-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego uderzył w tył pojazdu ciężarowego marki VW Crafter, którym kierował 34-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. W chwili zdarzenia autokarem podróżowały 43 osoby w tym 38 dzieci. Na miejscu pomoc medyczna została udzielona kilkunastu pasażerom. W wyniku zdarzenia 17 osób, w tym 12 dzieci trafiło do okolicznych szpitali.

Autostrada A1 na czas działań policji, służb medycznych oraz straży pożarnej była całkowicie zablokowana. Mundurowi zorganizowali objazdy. Po godzinie 21.00 ruch na tym odcinku drogi został przywrócony. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny tego zdarzenia.

(fot. KPP Kutno, źródło KPP Kutno)

Komentarze wyłączone