Niedziela, 23 stycznia 202223/01/2022

Samochód wpadł do jeziora. Auto znajdowało się 7 metrów pod wodą (zdjęcia)

W czwartek rano strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące samochodu osobowego, który wpadł do Jeziora Ostrowskiego w gm. Strzelno. Auto zlokalizowano 7 metrów pod wodą i ok. 20 metrów od brzegu.

29 lipca ok. godz. 09:41 strażacy otrzymali zgłoszenie o samochodzie osobowym, który się stoczył z plaży do Jeziora Ostrowskiego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano właściciela i użytkownika pojazdu marki Renault Laguna, którzy poinformowali zastęp, że zaparkowali samochód na wzniesieniu i udali się do domku letniskowego.

Po chwili z niewiadomych przyczyn auto stoczyło się do Jeziora Ostrowskiego. Użytkownik auta poinformował przybyłych na miejsce strażaków, że w aucie nikogo nie było.

Miejsce akcji zabezpieczono. Płetwonurkowi zeszli pod wodę w celu lokalizacji i wykluczenia obecności osób w samochodzie.

Samochód znajdował się w odległości około 20 metrów od brzegu i na głębokości około 7 m pod wodą. Wewnątrz nikogo nie znaleziono. Strażacy przy wykorzystaniu balonów wypornościowych unieśli samochód na powierzchnię wody a następnie przy wykorzystaniu wyciągarki samochodowej auto przemieszczono na brzeg jeziora.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

(fot. PSP Mogilno)

Komentarze wyłączone