Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Uderzył osobówką w drzewo, śmigłowcem trafił do szpitala (zdjęcia)

W piątek po południu na trasie Ruś – Zawroty w powiecie ostródzkim doszło do groźnego wypadku. Pojazd osobowy uderzył w drzewo, kierowca śmigłowcem trafił do szpitala.

W piątek około godziny 13:30 na drodze powiatowej nr 1965 pomiędzy miejscowościami Ruś – Zawroty w powiecie ostródzkim samochód osobowy uderzył w drzewo.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Pojazdem podróżował mężczyzna, który nie mógł się z niego wydostać. Do akcji ratowniczej wyjechały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze i rozpoznawczo ratowniczy z morąskiej JRG oraz OSP Ruś.

Strażacy, aby ewakuować rannego mężczyznę, zdemontowali tylną kanapę w aucie. Istniało podejrzenie, że poszkodowany ma uraz kręgosłupa. Na noszach ortopedycznych mężczyzna został przeniesiony do ambulansu.

Stan rannego kierowcy stale się pogarszał. Na miejsce wypadku wezwany został helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał mężczyznę do szpitala. Strażacy zabezpieczyli operację lądowania i startu śmigłowca. Utrudnienia na tym odcinku drogi trwały około ponad godzinę. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.  

(fot. PSP Ostróda)

Komentarze wyłączone