Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

Wpadł do wody i mały włos nie utonął. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków i miał je przy sobie

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, który na własne życzenie znalazł się w sytuacji, która poważnie zagroziła jego życiu. Mężczyzna spadł ze skarpy do jeziora. Jak się okazało, posiadał przy sobie narkotyki i był pod ich wpływem.

Oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o topiącym się mężczyźnie w Jezioraku. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze. Okazało się, że mężczyzna został już wyciągnięty z wody przez świadków i po udzieleniu pierwszej pomocy odzyskał świadomość.

Policjanci ustalili, że 31-latek wspólnie z rodziną i znajomymi szedł nad jezioro. W pewnym momencie spadł ze skarpy bezpośrednio do wody. Dzięki szybkiej reakcji świadków mężczyzna został wyciągnięty z jeziora. Jak się okazało posiadał przy sobie kilka gramów suszu roślinnego, który po zbadaniu narkotestem okazał się marihuaną.

Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego przyznał się, że za nim poszedł nad wodę palił marihuanę. Policjanci zatrzymali 31–latka i osadzili w policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

(fot. Policja, źródło KPP Iława)

Komentarze wyłączone