Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Uciekał przed policjantami, bo myślał, że jest pijany. Badanie alkomatem tego nie potwierdziło (zdjęcia)

Policjanci prowadzili pościg za 35-latkiem, kierującym samochodem osobowym marki Alfa Romeo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, mężczyzna uciekał bo był przekonany, że jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem jednak tego nie potwierdziło.

Policjanci z wrocławskiej drogówki w godzinach porannych sprawdzali stan trzeźwości kierujących, poruszających się drogą prowadzącą do Sobótki. W pewnym momencie zauważyli, że jeden z kierujących najprawdopodobniej chce uniknąć spotkania z nimi oraz badania stanu trzeźwości. Mężczyzna, na widok policjantów, postanowił szybko zawrócić i pojechać w przeciwnym kierunku.

Mundurowi włączając sygnały świetlne i dźwiękowe, ruszyli za kierującym pojazdem marki Alfa Romeo.

– Mężczyzna zlekceważył jednak wydawane przez policjantów sygnały, gwałtownie przyspieszając i podejmując próbę ucieczki. 35- latek po kilku minutach został zatrzymany, a pościg zakończył się na polu. Na rękach mężczyzny znalazły się kajdanki, a policjanci przystąpili do wyjaśniania przyczyn tak nieodpowiedzialnego zachowania – przekazał sierżant sztabowy Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Kierujący wyznał, że spożywał w godzinach porannych alkohol i obawiał się ewentualnych konsekwencji po spotkaniu z mundurowymi. Jednak ku jego zaskoczeniu alkomat wykazał, że jest trzeźwy, a śladowe ilości, które pokazały się na wyświetlaczu, nie są nawet wykroczeniem.

Wprawdzie 35-latek nie był pod wpływem alkoholu, ale sprawdzenie go w systemach policyjnych wykazało, że nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

(fot. KMP Wrocław, źródło KMP Wrocław)

Komentarze wyłączone