Niedziela, 26 września 202126/09/2021

W trakcie kontroli drogowej potrącił dwóch policjantów. W aucie miał ponad 100 kg nielegalnego tytoniu (zdjęcia)

64-latek kierujący mercedesem potrącił dwóch policjantów, którzy zatrzymali go do kontroli drogowej . Jak się okazało mężczyzna przewoził samochodem ponad 100 kg nielegalnego tytoniu. Funkcjonariusze z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Do zdarzenia doszło 28 lipca w miejscowości Zabrzeż na ternie powiatu nowosądeckiego w woj. małopolskim. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem.

Na początku kontrola przebiegała spokojnie, ale gdy kierowca usłyszał od policjanta, aby wyszedł z samochodu, nagle uruchomił silnik i włączył wsteczny bieg, gwałtownie cofając. 

Funkcjonariusz widząc, że mężczyzna chce odjechać, próbował przez otwarte okno wyjąć kluczyki ze stacyjki, jednakże został pociągnięty przez rozpędzony samochód. Uciekający potrącił także drugiego policjanta  stojącego przy kontrolowanym pojeździe.

Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów samochód uderzył w przydrożny znak drogowy, wtedy też kierowca został obezwładniony i zatrzymany przez interweniujących funkcjonariuszy. Ranni policjanci zostali przewiezieni do szpitala.

64-letni mieszkaniec gminy Chełmiec trafił do policyjnej celi w sądeckiej komendzie, był trzeźwy. Jak się okazało, jego zachowanie najprawdopodobniej było spowodowane obawą odkrycia przez policjantów w trakcie kontroli drogowej jego nielegalnego procederu, ponieważ w samochodzie ujawniono ponad 100 kg tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę blisko 120 tys. zł.
 
30 lipca 64-letni mieszkaniec gminy Chełmiec został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie usłyszał zarzuty dokonania czynnej napaści na interweniujących policjantów oraz przewożenia wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego. Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.
 
Za czynną napaść na funkcjonariusza policji grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za przewożenie wyrobów akcyzowych nieoznaczonych znakami akcyzy wysoka grzywna.


(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone