Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Okradła pacjenta w szpitalu. Chwilę później robiła zakupy jego kartą (foto)

45-latka okradła pacjenta na jednym z oddziałów Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Podejrzana zabrała śpiącemu mężczyźnie torbę z pieniędzmi wraz z dokumentami i kartami bankomatowymi. Tuż po kradzieży przy pomocy jednej z kart zrobiła zakupy.

Do kradzieży pieniędzy i dokumentów doszło około godziny 5 rano na jednym z oddziałów Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze w woj. lubuskim. Jak wynikało z podanych informacji, sprawczynią tej zuchwałej kradzieży miała być kobieta ubrana w czerwoną bluzkę. Jedna z pielęgniarek zdążyła zauważyć kobietę, gdy ta w pośpiechu wychodziła ze szpitala.

Zaalarmowani policjanci dzięki nagraniom z monitoringu szybko ustalili dokąd udała się kobieta tuż po kradzieży. Jak się okazało kilka chwil po wyjściu z budynku szpitala zrobiła zakupy za pomocą skradzionej karty, na jednej ze stacji benzynowych w mieście.

Kobieta została zatrzymana na ulicy Wojska Polskiego. Była bardzo zaskoczona. Dzięki błyskawicznej interwencji policjantów i szybkiemu ustaleniu rysopisu podejrzanej, pacjent szpitala odzyskał zarówno pieniądze jak i dokumenty.

45-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego usłyszała zarzuty kradzieży i posługiwania się skradziona kartą bankomatową czyli kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat.

(fot. KMP w Zielonej Górze, źródło KMP w Zielonej Górze)

Jeden komentarz

  1. a co kupiła?