Niedziela, 26 września 202126/09/2021

Okradł mężczyznę na wózku inwalidzkim. Łupem złodzieja padły 3 tys. złotych

Trójka młodych osób pomogła mężczyźnie poruszającemu się na wózku inwalidzkim dotrzeć do jednego z hoteli na terenie Grudziądza. Tam mężczyzna szybko się zorientował, że z kurtki skradziono mu pieniądze. Policjanci zatrzymali troje podejrzanych. Jedna z tych osób usłyszała zarzuty kradzieży.

Cała sytuacja miała miejsce 2 sierpnia przed godziną 5 rano. 68-letni mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim wyjechał z hotelu na pobliską stację benzynową zrobić zakupy. W drodze powrotnej podeszło do niego dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat oraz 17-letnia kobieta twierdząc, że pomogą mu dotrzeć do hotelu.

Po dotarciu na miejsce 68-latek zorientował się, że w jego kurtki zniknęły pieniądze w kwocie około 3 tysięcy złotych. Natychmiast o tym fakcie powiadomił mundurowych, którzy szybko ustalili na podstawie monitoringu wizerunki prawdopodobnych sprawców. Po penetracji ulic miasta już po godzinie byli w rękach funkcjonariuszy. Cała trójka została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Ponadto mundurowi odzyskali część skradzionej gotówki.

W toku prowadzonych czynności ustalono, że kradzieży pieniędzy dokonał 20-letni grudziądzanin, który usłyszał już zarzuty. Dwójka pozostałych nastolatków została przesłuchana w charakterze świadka. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com, źródło KMP Grudziądz)

Komentarze wyłączone